Polecany artykuł

Śpij zdrowo. Jak radzić sobie z bezsennością?

Śpij zdrowo. Jak radzić sobie z bezsennością?

Każdy z nas chociaż raz w życiu nie mógł zasnąć. Najczęściej problemy z zasypianiem powodowane są przez stres i mają charakter przejściowy. Zdarza się jednak, że dokucza nam chroniczna bezsenność, która negatywnie wpływa na jakość naszego życia. Co wtedy?


10.01.2013 16:02

Dlaczego mam zimne dłonie i stopy?

Dlaczego mam zimne dłonie i stopy?

„Zimne ręce – gorące serce” – mówi popularne przysłowie. Nie ma ono jednak uzasadnienia medycznego. Przyczyną zimnych dłońmi i stóp najczęściej są niegroźne problemy z krążeniem krwi.


10.01.2013 13:20

Nie lekceważ bolesnych miesiączek – to może być endometrioza

Nie lekceważ bolesnych miesiączek – to może być  endometrioza

Większość kobiet godzi się na ból menstruacyjny, bo zostały wychowane w przekonaniu, że miesiączka musi boleć. Dlatego zgłaszają się do lekarza, kiedy ból staje się nie do wytrzymania. Często diagnoza lekarza brzmi: to może być endometrioza.


08.01.2013 16:30

Czy potrafisz rozpoznać udar mózgu?

Czy potrafisz rozpoznać udar mózgu?

Czy wiesz czym jest udar mózgu i jak mu zapobiec? A czy wiesz, że zanim przeczytasz ten artykuł ktoś na świecie umrze właśnie z powodu udaru? Jeśli umiesz szybko rozpoznać objawy tego schorzenia możesz uratować komuś życie!


19.12.2012 12:27

Co za dużo, to niezdrowo – świąteczne przejedzenie

Co za dużo, to niezdrowo – świąteczne przejedzenie

Co roku przed Świętami czynimy postanowienie, by jeść małe porcje, nie przejadać się słodyczami i dużo się ruszać. Potem przychodzi Wigilia i zastawiony stół kusi pysznymi daniami, a pogoda nie zachęca do spacerów. Co zrobić, żeby świątecznego przejedzenia nie przypłacić przykrymi dolegliwościami? Jak sobie radzić, jeżeli zjemy za dużo?